حمایت آمریکا از صدام در نسل کشی کُردها را فراموش نمی کنیم


سنندج - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نسل های آینده بویژه کُردها جمعه خونین حلبچه و 180 هزار شهید انفال و بمباران شیمیایی سردشت را که با حمایت آمریکا صورت گرفت را هرگز فراموش نخواهند کرد.

تبليغ

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن بیگلری روز یکشنبه در چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در سنندج اظهار داشت: آمریکا دشمن اصلی کردها بوده و هست و تاریخ گواهی بر این مطلب است.
وی با اشاره به اینکه این رویدادها را هیچ انسان آزاده ای به فراموشی نخواهد سپرد، افزود: آمار شیمیایی های جنگ تحمیلی ایران به دلیل انتقال نسل به نسل آن در حال افزایش است.
رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی به میزان بی توجهی امریکا به کُردهای جهان اشاره کرد و یادآور شد: بعضی ها معتقدند آمریکا کُردها را حمایت می کند که اگر در این مساله تامل شود مشخص خواهد شد که کاملا برعکس است.
بیگلری تاکید کرد: کُردها اولین قربانی ترورها بودند و بزرگانی چون شیخ الاسلامی ها و برهان عالی ها را از این طریق از دست دادند.
وی اظهار داشت: ما کُردها حمایت و ترحم آمریکایی ها را نمی خواهیم و خواهان لطف رهبر ایران هستیم که همواره شامل حال ما شده است.
بیگلری اضافه کرد: معظم له فرمودند کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش و فداکاری های بزرگ است و این مدال افتخاری برای مردم این منطقه است.
رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام‌ خامنه ای توهین به ام المومنین حضرت عایشه و خلفای راشدین را حرام کردند و این نماد وحدت در کشور ما است.
وی افزود: در گفتگوی رهبری با برهم صالح رئیس جمهور عراق هم، ایشان بر وحدت شیعه و سنی و کُرد و عرب تاکید کردند.
بیگلری یادآور شد: هر زمان که به سخنان و فرموده های رهبری عمل کردیم در نتیجه آن پیروزی نصیب کشور مان شده است.
وی با اشاره به اینکه برجام نمونه ساده ای است که چون بطور کامل به فرموده رهبری عمل نشد به شکست انجامید، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند نیت آمریکایی ها نسبت به ایران مشخص است، مذاکره هم کنید بجایی نمی رسید.

** حقوق بشر چماق آمریکا برای کوبیدن مخالفان است
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هم در این نشست گفت: استفاده ابزاری از حقوق بشر از خصیصه های حقوق بشر آمریکایی است که این کشور از آن به عنوان چماقی برای کوبیدن مخالفان خودش استفاده می کند.
آیت الله حیدری آل کثیر اظهار داشت: حقوق بشر در نظر آمریکا هیچ مصداقیتی ندارد که مهمترین آن رفتار دوگانه در مقابل برخی کشورها و مردم آن است.
وی اضافه کرد: از جمله این رفتارهای دو گانه می توان به واکنش آن به جنایت های ضد بشری در کشورهای سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و عراق اشاره کرد که در این کشورها کشته شدن هزاران کودک و مردم به علت کمبود غذا و دارویی که در اثر جنگ افروزی های دست نشانده های آمریکا دیده نمی شود و چه بسا بر آن سرپوش گذاشته می شود.
آیت الله حیدری آل کثیر افزود: آمریکا به جای حمایت از مردم آسیب دیده آن کشورها، از رژیم های غاصبی چون عربستان برای کشتار بیشتر حمایت می کند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در اثر حمایت های آمریکا از تروریسم تنها در کشور ما 17 هزار نفر قربانی ترور شده اند که همه عوامل آن مورد حمایت آمریکا هستند که با جنگ افروزی های خود به بهانه مبارزه با تروریسم در کشورهای خاورمیانه ای این گروه های تروریستی را حمایت می کند.
وی افزود: اما آنچه که هم اکنون باید در برابر اقدامات ضد بشری آمریکا و ماهیت استفاده ابزاری از حقوق بشر مورد توجه قرار بگیرد تکلیف امت اسلامی برای اعتلای محور مقاومت به عنوان تنها نسخه شفا بخش در مقابل سلطه پوشالی و استکباری آمریکا رو به افول است.
آیت الله حیدری آل کثیر اضافه کرد: این هدف با مد نظر قرار گرفتن استراتژی وحدت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بوده مورد تحقق است و در این بین باید همه مسلمانان همبستگی را به عنوان یک اصل اصل قرار دهند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در اصل وحدت به معنای در کنار یکدیگر بودن است و معنای معنی ذوب شدن مذاهب نیست و تمامی افراد و مذاهب عقاید و ایمان خود را حفظ می کنند.
وی اضافه کرد: اهمیت وحدت آن زمانی نمود پیدا می کند که اگر وحدت بود فلسطین تکه پاره نمی شد، هارون های منطقه یمنی ها را به کشتار نمی کشاندند و گروه تروریستی و تکفیری داعش تشکیل نمی شد و همه این ها به خاطر ضعف وحدت اسلامی است.
آیت الله حیدری آل کثیر با اشاره به وجود برخی چالش های درونی و مخالفان وحدت در کشور افزود: یقینا استکبار و صهیونیست نبود وحدت را عامل موفقیت خود در منطقه و کشور می دانند و برای این هدف شیعه لندنی و تکفیری های وهابی و سلفی را در کشور ایجاد کرده اند.
وی اضافه کرد: برای خنثی کردن این دسیسه ها باید توجه داشته باشیم که مذاهب اسلامی همه اعضای یک پیکر هستند و همبستگی باید در برابر تفکرات افراطی شیعه و سنی ایستادگی کنند.
به گزارش ایرنا، چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشگری، صاحب نظران داخلی و خارجی امروز یکشنبه در مجتمع فجر سنندج در حال برگزاری است.
این همایش با حضور افراد و صاحب نظرانی از جمله آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، اکبری قائم مقام سازمان جهانی بیداری اسلامی، پاک آیین معاون بین المللی دفتر رهبر معظم انقلاب، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، ماموستا خدایی امام جمعه سنندج و برخی دیگر از مهمانان خارجی و داخلی در تالار 29 فروردین مجتمع فجر سنندج در حال برگزاری است.
سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای و نماینده ولی فقیه در استان کردستان از بانیان برگزاری این همایش یک روزه هستند.
ایجاد گفتمان ‌سازی‌های بین المللی مبتنی بر اندیشه های اسلامی و افشای چهره واقعی آمریکا و مدعیان دروغین حقوق بشر و نیز به چالش کشاندن آنها پیرامون مسایل حقوق بشری در سطح بین الملل با عرصه گفتمان‌های حقوق بشری رهبر معظم انقلاب، از اهداف این همایش است.
7348/9102تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ