رقابت حساس میان بیرانوند و سوزوکی؛ با مرد سال آسیا آشنا شوید


کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق روال هر سال یک ماه مانده به پایان سال میلادی نامزد های کسب عنوان برتر سال در بخش های مختلف را معرفی می کند که مهم ترین بخش این انتخاب بازیکن برتر سال قاره کهن است. سال گذشته این عنوان به عمر الخریبین از سوریه رسید، مهاجمی که با الهلال عنوان آقای گل لیگ قهرمانان را نیز با درخشش مقابل رقبای ایرانی به دست آورد تا...

تبليغ

رقابت حساس میان بیرانوند و سوزوکی؛ با مرد سال آسیا آشنا شوید

علیرضا بیرانوند یا سوزوکی؛ مرد سال فوتبال آسیا کیست؟
نویسنده : ParsFootball.com Agency
تعداد نظرات کاربران : ۰ نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۳:۳۸

علیرضا بیرانوند سنگربان پرسپولیس که تاثیر به سزایی در صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته بود، طبق گمانه زنی ها در لیست مرد سال فوتبال آسیا است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق روال هر سال یک ماه مانده به پایان سال میلادی نامزد های کسب عنوان برتر سال در بخش های مختلف را معرفی می کند که مهم ترین بخش این انتخاب بازیکن برتر سال قاره کهن است. سال گذشته این عنوان به عمر الخریبین از سوریه رسید، مهاجمی که با الهلال عنوان آقای گل لیگ قهرمانان را نیز با درخشش مقابل رقبای ایرانی به دست آورد تا ارزشمندترین عنوانی که رؤیای آن را در سر می پروراند در آغوش بکشد، اما حالا برای سال جدید گمانه زنی ها برای معرفی کاندیدا ها به اوج رسیده به خصوص که در سال ۲۰۱۸ برخی چهره های سرشناس فوتبال قاره همراه با تیم های ملی یا باشگاهی درخشش فوق العاده ای در تورنمنت های معتبر داشتند که یکی از ستاره های ایران نیز در میان این گمانه زنی ها دیده می شود و آن کسی جز علیرضا بیرانوند نیست.

آخرین بار که از بین ستاره های فوتبال ایران یک نفر موفق شد در بین کاندیدا های کسب عنوان بازیکن سال آسیا قرار بگیرد به سال ۲۰۱۳ برمی گردد. جواد نکونام با قرار گرفتن در جمع سه گزینه نهایی شانس خود را برای دریافت تندیس مرد سال آسیا امتحان کرد، اما اوضاع چندان بر وفق مراد کاپیتان وقت تیم ملی ایران و باشگاه استقلال پیش نرفت، چون این عنوان به ژنگ ژی ستاره ملی پوش گوانگ ژو چین رسید که توانسته بود جام قهرمانی لیگ قهرمانان را بالای سر ببرد. بعد از غیبت پنج ساله خبر می رسد این بار طلسم توسط یک دروازه بان سرشناس شکسته می شود، چون تمامی اخبار از قرار گرفتن علیرضا بیرانوند در بین سه کاندیدای نهایی این عنوان در سال ۲۰۱۸ حکایت دارد. گلری که از جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار پنالتی کریس رونالدو نام خود را بر سر زبان ها انداخت و با بیشترین کلین شیت در لیگ قهرمانان نقش بسزایی در فینالیست شدن پرسپولیس برای اولین بار در تورنمنت لیگ قهرمانان داشت. دروازه بان شماره یک ایران و پرسپولیس با وجود اینکه دستانش از جام قهرمانی آسیا کوتاه ماند، اما یکی از جدی ترین کاندیدا های مرد سال آسیا در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

اینکه بیرانوند می تواند طلسم ۱۴ ساله انتخاب یک ایرانی به عنوان مرد سال آسیا را بشکند یا نه؟ سؤالی است که ذهن بسیاری را به خود جلب کرده است. در این راه بسیاری اعتقاد دارند دو رقیب اصلی او در جمع سه کاندیدای نهایی نقش اصلی را ایفا خواهند کرد. رقبایی که گمانه زنی ها از یک چهره ژاپنی و یک چهره قطری جوان تر از گلر تیم ملی ایران و پرسپولیس حکایت دارد که یکی از آن ها می تواند جدی ترین تهدید برای بیرانوند لقب بگیرد. مایا سوزوکی مهاجم شماره ۹ کاشیما آنتلرز قهرمان جدید لیگ قهرمانان آسیا و پدیده ۲۲ ساله ژاپنی ها یکی از این رقیبان خواهد بود، بازیکنی که قطعاً در راه کسب عنوان مرد سال آسیا با بیرانوند همچون دو فینال رفت و برگشت رقابتی نفسگیر خواهد داشت. سوزوکی، اما از یک حیث از بیرانوند عقب است، اما از یک جنبه دیگر جلوتر، امتیاز منفی مهاجم ژاپنی غیبت در جام جهانی همراه با ژاپن است درست برخلاف بیرانوند، اما امتیاز مثبتش نیز به قهرمانی در لیگ قهرمانان و بالا بردن جام قهرمانی در استادیوم آزادی تهران برمی گردد که خود می تواند امتیازات بسیار زیادی در نظرسنجی های AFC برای او در پی داشته باشد.

سومین کاندیدا در راه کسب عنوان مرد سال آسیا به احتمال فراوان اکرم عفیف ستاره جوان و ملی پوش قطری باشگاه السد خواهد بود. او که یکی از امید های اصلی عنابی ها در جام ملت های آسیا و همین طور جام جهانی ۲۰۲۲ محسوب می شود بعد از چالش کوتاه مدت حضور در باشگاه های اروپایی به السد بازگشت و نقش بسزایی در صعود این تیم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان ایفا کرد تا به این ترتیب یکی از کاندیدا ها برای کسب عنوان مرد سال آسیا محسوب شود. با نگاهی به روند انتخاب بازیکنان برتر سال آسیا در یک دهه گذشته می توان گفت: کارشناسان AFC توجه خاصی به مردان برتر رقابت های لیگ قهرمانان از خود نشان داده اند که این موضوع در سال های گذشته نمود بیشتری نیز پیدا کرده است. از همین رو باید منتظر ماند و دید در جنگ دیدنی بیران- سوزوکی عنوان مرد سال آسیا به کدام یک از ستاره های ایران و ژاپن خواهد رسید.

رسانه های ژاپنی طی دو روز گذشته با قهرمانی کاشیما در لیگ قهرمانان ابراز امیدواری کردند در مراسم برترین های آسیا شاهد انتخاب مایا سوزوکی به عنوان مرد سال آسیا باشند، عنوانی که سال گذشته هم به ستاره های حاضر این کشور در تیم اوراواردز قهرمان آسیا نرسید.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ