پاپوش های نمدی زنانه و دخترانه می توانند بهترین انتخاب برای فصل پاییز و زمستان باشند، این پاپوش ها تنوع بالایی از نظر طرح و مدل دارند که هر فرد می تواند متناسب با سلیقه و نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب و تهیه نماید. جالب است بدانید با صرف زمانی کوتاه و استفاده از هنر و خلاقیت خود نیز می توانید اقدام به دوخت پاپوش نمدی نمایید و به این صورت در هزینه نیز صرفه جویی می کنید و به راحتی صاحب پاپوش بسیار زیبایی خواهید شد.

آموزش دوخت پاپوش نمدی جلو بسته ساده و متفاوت :

پاپوش ها تنوع بالایی دارند، پاپوش های بافتنی، پاپوش های پارچه ایی و انواع پاپوش نمدی از جمله محبوب ترین پاپوش ها محسوب می گردند. همانطور که می دانید این پاپوش ها به راحتی از بازار قابل خریداری هستند، اما اغلب بانوان سعی دارند اقدام به دوخت یا بافت پاپوش نمایند. بدین منظور ما قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش دوخت پاپوش نمدی بپردازیم که یکی از آموزش های بسیار کاربردی و جالب می باشد.

برای شروع ابتدا الگوی پاپوش را به سایز پای خود بکشید. ( می توانید از تصویر زیر در سایز دلخواه پرینت بگیرید)

این مدل پاپوش دارای دو لایه رویه کفش و آستری می باشد، که می توانید آنها را به صورت همرنگ یا از دو رنگ نمد متفاوت برش بزنید. حال الگوی پاپوش را روی نمد ها قرار داده و برش بزنید. تصاویر زیر الگوهای مورد نیاز برای دوختن پاپوش را نشان می دهند.

آستری و رویه کار را به یکدیگر متصل نمایید. برای تمیزی بیشتر کار، ابتدا با سوزن ته گرد آنها را به یکدیگر وصل کرده و سپس اقدام به دوخت نمایید.

پاپوش را با چرخ خیاطی بدوزید و لبه های کار را با قیچی زیگزاگ بزنید.

حال شما یک لایه آستری و یک لایه رویه دارید که در این مرحله باید آنها را به یکدیگر متصل نمایید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده خواهید نمود اتصال لایه رویه پاپوش و لایه آستری از اهمیت زیادی برخوردار است و نقش مهمی در مراحل دوختن پاپوش دارد.

حال با روبان یا نمد پاپیون کوچکی ساخته و آن را روی پاپوش نمدی خود بچسبانید و از داشتن پاپوشی زیبا و شیک لذت ببرید.

با آموزش دوخت پاپوش با نمد آشنا شدید، حال می توانید با توجه به نکات ارائه شده و استفاده از این آموزش اقدام به دوخت پاپوش نموده و از این طریق صاحب پاپوش های زیبایی شوید. شما عزیزان همچنین می توانید با مراجعه به بخش دوخت کیف و کفش مجله هنر در خانه از دیگر آموزش های مفید و کاربردی در این زمینه دیدن نموده و نهایت استفاده را از هر یک ببرید.