کتاب زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران بررسی می‌شود


نویسنده: شبنم عیوضینشست معرفی و بررسی کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران» نوشته منوچهر اکبرلو برگزار می‌شود. نشست معرفی و بررسی کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران» به کوشش منوچهر اکبرلو، با حضور نویسنده کتاب و اردشیر صالح پور و راضیه قلی پور، دوشنبه 21 آبان 1397 از ساعت 16 تا...

تبليغ

نشست معرفی و بررسی کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران» نوشته منوچهر اکبرلو برگزار می‌شود.

نشست معرفی و بررسی کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران» به کوشش منوچهر اکبرلو، با حضور نویسنده کتاب و اردشیر صالح پور و راضیه قلی پور، دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

کتاب «زندگی و آثار جبار باغچه بان، آغازگر تئاتر کودک و نوجوان در ایران» شامل پنج مقاله درباره باغچه‌بان و متن هفت نمایشنامه معروف باغچه‌بان است.

جبار باغچه بان از پیشگامان آموزش و پرورش نو ابتدایی و پیش‌دبستان ایران به تئاتر بسیار علاقه داشت. او انجمن تئاتر تبریز را تاسیس کرد و نمایشنامه‌هایی برای بزرگسالان و کودکان نوشت. «خر خر»، «گرگ و چوپان»، «پیر و ترب» و «خانم خزوک» از نمایشنامه‌های او برای کودکان است.

در مقدمه شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بر این کتاب آمده است که باغچه‌بان اولین تئاتر کودک را در سال ۱۲۹۸ خورشیدی روی صحنه برد که اکنون یکصد سال از آن می‌گذرد.

نشانی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک۲، سرای اهل قلمتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ