قابل توجه مربیان وطنی ؛ مروری بر آنالیز‍ الکلاسیکوی کلاسیک : بارسا چگونه رئال لوپتگی را مسخ کرد ؟!


فوق ستاره ها می توانند طرح های تاکتیکی مربیان حریف را نقش بر آب کنند ولی این الکلاسیکو به خوبی نشان داد که هرچقدر فوق ستاره ها کمتر شوند ستاره هایی نمایان می شوند که امروز مردانی چون سوارز و آلبا و آرتورملو و کوتینیو و دمبله… از جمله آنها هستند. درسهای تاکتیکی این بازی نه در میانه میدان که در کناره ها شرح داده شدند. بارسلونا در الکلاسیکو پنج گل...

تبليغ

قابل توجه مربیان وطنی ؛ مروری بر آنالیز‍ الکلاسیکوی کلاسیک : بارسا چگونه رئال لوپتگی را مسخ کرد ؟!

تحلیلی از تاکتیک والورده در برابر لوپتگی در الکلاسیکو بارسلونا و رئال مادرید
نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال.کام
تعداد نظرات کاربران : ۰ نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۹

حکایت ال کلاسیکوئی که پس از ۱۱ سال از دو فوق ستاره اش یعنی مسی و رونالدو بی بهره بود یک بازی تاکتیکی و کلاسیک را نقل می کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

فوق ستاره ها می توانند طرح های تاکتیکی مربیان حریف را نقش بر آب کنند ولی این الکلاسیکو به خوبی نشان داد که هرچقدر فوق ستاره ها کمتر شوند ستاره هایی نمایان می شوند که امروز مردانی چون سوارز و آلبا و آرتورملو و کوتینیو و دمبله… از جمله آنها هستند.
درسهای تاکتیکی این بازی نه در میانه میدان که در کناره ها شرح داده شدند.

بارسلونا در الکلاسیکو پنج گل زد ، سه گل از جناح چپ بودند و دو گل از جناح راست ساخته شدند . سازنندگان گلها

دو گل آلبا مدافع چپ، دو گل سرخیو روبرتو وینگر راست ، یک گل دمبله وینگر چپ

گل رئال مادرید از نفوذ از سمت راست ایسکو و ضربه مدافع چپ مارسلو به ثمر رسید.

این آمار نشان می دهد وقتی هافبکهای تکنیکی چون کروز و مودریچ و ایسکو با راکچیچ و آرتورملو و رافینیا درگیر شدند ، دو هافبک تدافعی یعنی بوسکتس وکاشمیرو به خطوط هافبک کمک کردند تا میانه میدان فتح شود . در این شرایط این مردان کناری بودند که کار سازند.

رئالی ها نیمه اول را باختند چون مردان میانه و کناری قوهای سپید مغلوب کاتالانها شدند .

نیمه دوم لوپتگی سرمربی حالا برکنار شده مادریدی ها تصمیم گرفت از روی دست والورده در الکلاسیکو تقلب کند. او با آوردن لوکاس واسکز ، فانتزی بیشتری به خط میانی داد و ایسکو را به سمت راست برد تا بازی را به خلاقیت جناحین بکشاند و موفق هم بود و یک گل از ناهماهنگی زوج قلب دفاعی بارسایی زد که چون رقیبشان ضعیف ترین نقطه تیمشان بود.

والورده خیلی زود دست به تغییر زد و جناح راستش را تقویت و سِمدو دفاع راست شده و روبرتو یک خط جلو رفت و جایگزین رافینیا خسته شد و این ترفند باعث شد رئال دو گل دیگر هم بخورد.
تعویض دمبله بجای کوتینیو خسته این برتری را بیشتر و آمدن هافبک تنومندی چون ویدال باعث حذف مودریچ و کروز از جریان بازی شد.

والورده جنگ تاکتیکی را از لوپتگی برد اما کل ماجرا این نبود. در بازیهایی چنین حساس شانس که اشتباهات داوری یکی از فاکتورهای آن است نقش بالایی دارد. اگر داور مسابقه سوارز را بخاطر خطایی که بر روی ناچو کرد به درستی اخراج می کرد شاید حکایت عوض می شد.

بارسلونایی ها در خط حمله خود یک ستاره بی مانند چون سوارز داشتند ولی بنزما و بیل نتوانستند فروغی در خط حمله رئال داشته باشند و این تفاوت بزرگی بین دو تیم بود.

بارسا به جز آن که از انگیزه بالایی بخاطر میزبانی برخوردار بود ، به خاطر مسی هم بازی کرد . آبی و اناری ها دو بازی مهم بدون مسی در مقابل اینتر و رئال انجام داده و برده لند و این خبر خوبی برای آنها است.

آری این یک الکلاسیکوی کلاسیک بود..‌.

دکتر تورج عاطف – اختصاصی خبرگزاری پارس فوتبالتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ