لزوم حمایت تعرفه‌ای از خودروهای پاک


تسنیم : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط‌زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد. رضا علیزاده با تاکید بر ضرورت توجه به طرح ساماندهی بازار خودرو، گفت: این طرح در حال حاضر در...

تبليغ
تسنیم : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط‌زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد. رضا علیزاده با تاکید بر ضرورت توجه به طرح ساماندهی بازار خودرو، گفت: این طرح در حال حاضر در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی است و بعد از چکش‌کاری به صحن علنی مجلس برای بررسی و تصویب ارسال خواهد شد.
وی با اعلام اینکه خودروهای هیبریدی سلامت محیط‌زیست در کشور را تضمین می‌کند، افزود: پیشنهادهای مختلفی از سوی نمایندگان برای هرچه بهتر شدن این طرح ارائه شده است که کاهش تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی از جمله آنهاست. این عضو کمیسیون صنایع مجلس ایمنی بالا را از دیگر نقاط قوت خودروهای پاک برشمرد و اظهار کرد: به‌دلیل پایین بودن سطح آلایندگی و از طرفی ایمنی قابل قبول این نوع از خودروها باید برای استفاده مردم از خودروهای هیبریدی مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا به این ترتیب هم شاهد آلایندگی کمتر و هم مصرف سوخت کمتر باشیم.علیزاده درباره کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی تاکید کرد: باید این پیشنهاد موردنظر کارشناسی قرار گیرد و با توجه به شرایط موجود نسبت به این تعرفه‌ها تصمیم‌گیری شود. وی تصریح کرد: واقعیت آن است که باید برای تعیین تعرفه‌های واردات خودرو باید عوامل متعددی را مورد توجه قرار داد از جمله میزان تولید و قیمت خودروهای داخلی و همچنین وضعیت خودروهای وارداتی و چگونگی ارائه خدمات پس از فروش این خودروها.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ