مسعود: امروز از افغانستان تصویر مریضی داریم


گره زدن سرنوشت ۳۰ میلیون انسان این سرزمین با ملاک های شخصی، گروهی، قشری، قوم و قبیلهٔ برای زعامت و رهبری کشور، ذهنیت بدوی، عقبگرد تاریخی، نفع کشی سیاسی، کمبود داعیه و هدفمندی، نبود استراتژی و پایمال شدن حق الهی، طبیعی، انسانی و دموکراتیک انسان قرن...

تبليغ

گره زدن سرنوشت ۳۰ میلیون انسان این سرزمین با ملاک های شخصی، گروهی، قشری، قوم و قبیلهٔ برای زعامت و رهبری کشور، ذهنیت بدوی، عقبگرد تاریخی، نفع کشی سیاسی، کمبود داعیه و هدفمندی، نبود استراتژی و پایمال شدن حق الهی، طبیعی، انسانی و دموکراتیک انسان قرن ۲۱ را بنمایش میگذارد.

این بینش سنتی طی ۱۷ سال گذشته با وجود حمایت های بی حساب جهانی، امروز افغانستان را دوباره به همان نقطهٔ صفری بحران رسانید و ثابت نمود که مغالطهٔ آگاهانه یا ناآگاهانهٔ سیاسی بیش نبوده است.

نسخهٔ نجات افغانستان فقط از درون برنامه ها، میکانیزم ها، دیدگاه ها، گفتمان ها و ساختارها در قالب یک استراتژی همگانی میگذرد، نه از مسیر بازار تیزی ها، پوپولیزم، ذایقه های شخصی، وابستگی، اشتهارات قومی و گروهی و قشری.

تصویر مریض سیاست افغانستان، پس از برهنه شدن آن توسط رژیم آقای اشرف غنی، نسل امروز مان را قطعآ به این آگاهی رسانیده است که انتخاب خود را داشته باشند.

در انتخابات پیشرو، برای تشکیل دولت متعادل ملی، کاندید خود را، رأی خود را، انتخاب خود را، نظارت خود را، سرانجام نتیجه گیری و بررسی خود را خواهیم داشت.
انشأالله!

احمدولی مسعود؛تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ