دکان بازار بانک صنعت و معدن با رقم های نجومی


در سبد سهامداران شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن بانک صنعت و معدن با 2 میلیارد سهام 59.25% درصد این شرکت را در اختیار دارد که هم رقم و هم سهم قابل توجهی از فعالیتهای تجاری این شرکت را شامل می شود.

تبليغ
صراط:

این روز ها به قدر کافی از بنگاهداری بانک ها شنیده ایم اما علیرغم همه ی نگرانی هایی که در این مورد وجود دارد برخی از بانکها همچنان بدون هیچ واهمه ای به بیزینس خود ادامه می دهند. بانک صنعت و معدن از جمله بانکهایی است که تقریبا فعالیت خود را از بانک مرکزی جدا می داند آن هم به رغم اینکه مشمول نظارت بانک مرکزی است. در سبد سهامداران شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن بانک صنعت و معدن با 2 میلیارد سهام 59.25% درصد این شرکت را در اختیار دارد که هم رقم و هم سهم قابل توجهی از فعالیتهای تجاری این شرکت را شامل می شود. البته این بانک این مقدار از بنگاهداری را کافی ندانسته و با در اختیار داشتن 43.3% از سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن به حجم فعالیتهای تجاری خود افزوده است.

نکته ای که نباید از آن غافل شد و البته گمان نزدیک به واقعیت است این موضوع خواهد بود که در در لیست سهامداران شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن نام شرکت لیزینگ صنعت و معدن با 275 میلیون سهم و 9.17% سهام و در لیست سهامداران شرکت لیزینگ صنعت و معدن نام شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن با 14.5% سهام به چشم می خورد که در هر دوی این شرکتها این بانک در رأس سهامداران قرار دارد و می توان این نتیجه را گرفت که شرکتهای نام برده متعلق به همین بانک است.

با قبول اینکه این بانک زیر نظر وزارت صمت فعالیت می کند اما قوانین بانکی شامل همه ی بانکهاست و پرهیز از بنگاهداری باید در آنها لحاظ شود.

امین رجب خواهتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ