ترامپ در 11 سپتامبر 2001: حالا ساختمان من از همه بلندتر است


ساختمان ترامپ با سقف فیروزه‌ای در مرکز تصویر به گزارش خبرنگار «پارسینه» به نقل از بیزینس اینسایدر، روز 11 سپتامبر 2001، تنها چند ساعت پس از آن که برج‌های دوقلوی تجارت جهانی به خاک نشستند، دونالد ترامپ از این که حالا برج خودش بلندترین ساختمان نیویورک شده بود، صحبت می کرد. ترامپ که در آن زمان در بخش املاک و مستغلات فعالیت می‌کرد و تنها کمی به...

تبليغ
ساختمان ترامپ با سقف فیروزه‌ای در مرکز تصویر
به گزارش خبرنگار «پارسینه» به نقل از بیزینس اینسایدر، روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، تنها چند ساعت پس از آن که برج‌های دوقلوی تجارت جهانی به خاک نشستند، دونالد ترامپ از این که حالا برج خودش بلندترین ساختمان نیویورک شده بود، صحبت می کرد.

ترامپ که در آن زمان در بخش املاک و مستغلات فعالیت می‌کرد و تنها کمی به فعالیت‌های سیاسی می‌پرداخت، در گفتگو با شبکه تلویزیونی محلی «دبلیو دبلیو او آر» درباره آسمانخراشی که در نزدیکی برج‌های دوقلو داشت صحبت کرد.

آلن مارکوس، مجری تلویزیون از او پرسید: «دونالد، تو یکی از ساختمان‌های برجسته را در «منطقه مالی» داشتی، ساختمان ۴۰ وال استریت، آیا آسیبی دیده یا تو... اصلا آنجا چه اتفاقی افتاد؟»

به نظر می‌رسد پاسخی که ترامپ داد کمتر بر حمله مرگبار آن روز متمرکز بود و بیشتر به این می‌پرداخت که مرکز تجارت جهانی که بلندترین ساختمان منطقه بود، دیگر وجود ندارد.

او گفت: «خوب، این یک تماس تلفنی فوق العاده است. منظورم این است که ساختمان ۴۰ وال استریت دومین ساختمان بلند در منهتن بود، و در واقع قبل از [ساختن]مرکز تجارت جهانی بلدنترین بود، و زمانی که آن‌ها مرکز تجارت جهانی را ساختند به دومین ساختمان بلند تبدیل شد، و حالا [دوباره]بلندترین است».

ترامپ ادامه داد: «من الان با افرادم صحبت می‌کردم و آن‌ها گفتند این [حمله]غیرقابل باورترین صحنه است، تقریبا هفت یا هشت بلوک با مرکز تجارت جهانی فاصله داریم، و خیابان «وال استریت» با دو فوت (۶۰ سانتیمتر) سنگ و آجر و سیمان و آهن پوشیده شده است».

این گفتگو بعد‌ها و در جریان نبرد انتخاباتی ۲۰۱۶ حاشیه ساز شد. منتقدان می‌گفتند در چنین زمان کوتاهی پس از حمله، صحبت کردن از ارتفاع ساختمان‌ها نابه جا و خالی از احساس بوده است. همانطور که سایت «اسنوپس» اشاره می‌کند، برخی افراد این اظهارات را نشانه‌ای از یک خودپرست می‌دانند که به خاطر استفاده از یک فاجعه به عنوان فرصتی برای تبلیغ خودش، اصلا پشیمان نیست.

برخی دیگر هم می‌گویند پاسخ ترامپ با توجه به سوال گفتگو که به طور مشخص درباره ساختمان او پرسیده شده، قابل دفاع است. ترامپ در بخش های دیگر این گفتگو به خود فاجعه هم پرداخت.

با این حال، مارکوس که گزارشگر آن گفتگو و البته دوست ترامپ هم بود، سال گذشته در گفتگویی با «پولیتیکو» درباره این پاسخ ترامپ اظهار داشت «دونالد دونالد است دیگر».

البته آن ادعای ترامپ هم مانند بسیاری دیگر از ادعاهایش نادرست بود. در واقع ساختمان ۷۰ «پاین استریت» ۲۵ فوت (۷.۵ متر) بلندتر از ساختمان ترامپ بود در «وال استریت» بود، هرچند ۴ طبقه کمتر از آن داشت.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ